Przejdź do treści
Strona główna » Wyróżnienie dla Avrii – Gala Kształcenia Zawodowego

Wyróżnienie dla Avrii – Gala Kształcenia Zawodowego

Firma Avrii, jako główny twórca i założyciel Polskiej Akademii Fotowoltaicznej, została doceniona za wkład w kształcenie zawodowe w Małopolsce! Wręczenie wyróżnienia miało miejsce podczas Gali Kształcenia Zawodowego w Krakowie będącej zwieńczeniem konkursu „Mam Zawód. Mam Fantazję”.

Od wielu lat Avrii prowadzi owocną współpracę z Zespołem Szkół Budowlanych w Tarnowie, gdzie prowadzony jest Poligon Energooszczędności. Uczniowie tej szkoły zawodowej zdominowali konkurs w jedynym zadaniu związanym z odnawialnymi źródłami energii, zdobywając 1. i 2. miejsce. Zadanie konkursowe polegało na montażu falownika fotowoltaicznego, skrzynek z zabezpieczeniami po stronie prądu stałego i przemiennego, a także na połączeniu wszystkich zabezpieczeń z falownikiem BB ECO.

Jesteśmy dumni, że nasza firma może przyczynić się do kształcenia młodych ludzi w dziedzinie energii odnawialnej, a zdolni uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnowie mogą wykorzystać swoją wiedzę w praktyce, dzięki czemu tworzą innowacyjne rozwiązania i zachęcają do rozwoju branży energetycznej.

GRATULUJEMY zwycięzcom i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę!