Przejdź do treści
Strona główna » Bezpieczeństwo pożarowe instalacji fotowoltaicznych – I konferencja

Bezpieczeństwo pożarowe instalacji fotowoltaicznych – I konferencja

Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza na I Konferencję Naukową „Bezpieczeństwo pożarowe instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii, pojazdów elektrycznych, ich punktów i stacji ładowania, rozwiązań inteligentnego domu.”

W dniu 12 października 2023 r. odbędzie się pierwsza międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona bezpieczeństwu pożarowemu w kontekście instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii, pojazdów elektrycznych i rozwiązań inteligentnego domu. Wydarzenie będzie miało miejsce w siedzibie Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie oraz będzie transmitowane online w języku polskim i angielskim.

Konferencja stanowi inicjatywę CNBOP-PIB i jego partnerów, w tym firm BRUK-BET oraz Huawei. Jej celem jest prezentacja najnowszych badań, rozwiązań oraz wymiana doświadczeń związanych z bezpieczeństwem pożarowym w dziedzinach takich jak instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii, pojazdy elektryczne oraz inteligentne domy.

Wydarzenie przewiduje udział licznych prelegentów z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, a także prezentację nowych stanowisk badawczych i szkoleniowych w CNBOP-PIB. Część stanowisk oparta jest o dobrze wam znane carporty Avrii SOL Integra oraz moduły fotowoltaiczne Bruk-Bet Fotowoltaika, co świadczy o wysokiej jakości i bezpieczeństwie tych produktów.

Konferencja skierowana jest głównie do się do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej, producentów, projektantów, instalatorów, specjalistów ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, zarządców obiektów budowlanych oraz wszystkich zainteresowanych bezpieczeństwem pożarowym.

To wydarzenie jest także okazją do zaprezentowania technicznych systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz rozwiązań z zakresu ochrony przeciwpożarowej w obiektach wyposażonych w instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii i stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Więcej informacji na temat konferencji oraz rejestracji można znaleźć na stronie internetowej CNBOP-PIB.